Pages

Kuchařské intermezzo aka cooking wednesday

Kdo drží dietu, nechť tento článek raději přeskočí :)Ano, bude o jídle.
Ráda chodím po obchodech s metráží či přízemi, dotýkám se krásného a kvalitního materiálu, který přímo vyzývá k tomu, abyste z něj něco zajímavého vytvořili. Poslední dobou, zažívám stejné pocity i v obchodech s potravinami, řeznictvích a nebo na tržnici.... kvalitní základní surovina je tak inspirující. Stačí pár minut (či desítek minut) kouzlení v kuchyni a výsledkem je lahůdka.
dnes jsem zkoušela vepřovou panenku se švestkovou omáčkou. Trochu nedůvěřivě jsem čekala co z toho vyleze, ale výsledek byl perfektní.


Vepřová panenka se švestkovou omáčkou (hybrid receptu z knedlik.cz a pár dalších receptů)
1 krásná vepřová panenka (asi 400g pro dvě osoby, nebo jak je libo)
sušené švestky
švestková povidla
rajský protlak
mrkev, petržel
výborné červené víno
sůl, pepř, vývar
med, mleté chilli
olivový olej, máslo
hřebíček, koření "divočina"

panenku vcelku očistíme, protkneme sušenými švestkami. osolíme, opepříme, přelijeme ca 2 lžícemi olivového oleje a dáme na min. 3 hodiny do chladničky.
Připravíme si troubu, zahřejeme na 100 stupňů. Panenku osmažíme ze všech stran na pánvi (smažila jsem asi necelé dvě minuty z každé strany)na oleji s trochou másla. Poté panenku vyjmeme z pánve do pekáčku, a potřeme připravenou směsí 1 PL medu a půl KL mletého chilli, vložíme do trouby.
Teď připravíme omáčku: Klasika- na oleji s máslem zpěníme nastrouhanou mrkev a petržel, zasypeme vrchovatou PL hladké mouky a krátce osmažíme. Zalijeme vývarem. okořeníme KL koření divočina, asi 3 hřebíčky, přidáme asi 2 PL sušených švestek a čtvrt hodiny povaříme. Poté přidáme 3-4 PL povidel, dvě KL rajského protlaku a dvě deci vína. Povaříme asi 10 minut. Vylovíme hřebíčky a omáčk rozmixujeme ponorným mixérem. dle chuti přilijeme vína, osolíme, opepříme, já jsem přidala kapánek balsamika, protože máme rádi sladko-kyselé. mezitím nezapomeneme na maso a čas od času přelijeme výpekem s medem (podlila jsem i pár lžícemi protlaku.
Pokud chcete, tak udělejte třeba hrníčkové knedlíky, nebo noky na způsob receptu z mimisveta. já jsem si ulehčila práci s kupovaným knedlíkem a výsledek byl přesto vynikající. maso je středně propečené, měkkoučké a omáčka opravdu výborná.

Upozorňuju na nespornou výhodu a podmínku tohoto receptu je víno. Dobře vybírejte. Omáčka bude výborná a taky si zkrátíte dobu mezi jejím občasným promícháváním :)Já jsem (se) podlévala cabernetem.

Poznámka pro příště: zajímavá by mohla být obměna obalit panenku do anglické slaniny, z panenky udělat kapsu a švestky dát dovnitř, místo mleté "divočiny" jalovec.

Žádné komentáře:

Okomentovat