Pages

Další pár ponožek
protože ponožky, aspoň tedy u nás doma, mají tendenci mizet, tak jich není nikdy dost. Aby jich bylo dost a trochu vypadaly, tak je nutné zdokonalovat technické znalosti a dovednosti. Tentokrát jsem se rozhodla pro něco exotickýho. Lístečkový vzor od specialistky na ponožky Wendy Johnson . Začíná se od špičky. původní rozpis jsem si trochu upravila hlavně v tom směru, že jsem "lístky" chtěla větší, respektive delší.

Vzor vypadá složitěji než se plete. Vlastně jsem se skoro nudila, protože stále pletete hladce, jen občs vaši pozornost zaujme nutnost splést tři oka hladce, či za zadní nit. That´s all. Kdo se o ně pokusíte, doporučuji přidat pár ok navíc. Oproti doporučovaným 4x13ti jsem pletla 4x14 a díky bohu zato, protože díky splétání ok je úplet méně pružný, takže byste výtvor ani nenatáhly na své ladné nožky.

Kdo se zajímáte a hledáte různé techniky jak plést ponožky, našla jsem jakýs návod na stránkách německého COATS. Tuhle techniku jsem ještě nezkoušela, protože teď mě hodně baví (i vzhledem ke vzorům do kterých se pouštím) toe-up´s, ale při pletení pro vysokonártníky to bude asi vhodnější než bumerangová pata.
Užívejte krásného počasí a syslete fusekle na horší časy!

Žádné komentáře:

Okomentovat